מכשירי השמיעה הכי טובים בעולם

להדגמת המכשיר בבית שלך ללא התחייבות והצעת מחיר מלא פרטים ונחזור אליכם. או צורו איתנו קשר 0779978814

ישנן חברות מכשירי שמיעה רבות ומעל ל-1,500 דגמים שונים של מכשירי שמיעה המגיעים בתצורות, רמות טכנולוגיה וסגנונות שונים. כיצד ניתן לבחור את מכשיר השמיעה הטוב ביותר שמתאים עבורי?

“מכשיר השמיעה הכי טוב”

אין מכשיר שמיעה ספציפי שנחשב לרמה אחת מעל שאר מכשירי שמיעה. כל מכשיר שמיעה שונה מן האחר.  לכל אדם שצריך להרכיב מכשירי שמיעה יש ירידת שמיעה ייחודיות לו בחומרתה ובאופייה, וכן אורח חיים וצרכים ספציפיים. כתוצאה מכך מכשיר השמיעה שיתאים לו לא יתאים לאדם אחר. לכן חשוב לבחור מכשיר שמיעה שמתאים לנו אישית ועונה על צרכינו.

 

הגורמים המבדילים בין מכשירי שמיעה

התצורה של מכשיר השמיעה: תצורת של המכשיר קובעת את צורתו החיצונית, גודלו לפעמים גם צבעו של מכשיר השמיעה, כך שלא ניתן לדעת האם מכשיר השמיעה מתקדם רק מבחינה של צורתו החיצונית. איכות המכשיר נקבעת על פי תוכנו של המכשיר, כלומר המעבד, הרמקול והמיקרופונים שלו, אשר קובעים את איכות השמע, סינון הרעשים וזיהוי הדיבור של המכשיר קטלוג מכשירי שמיעה.

קיימות שלוש תצורות עיקריות של מכשירי שמיעה:

סרטון שמסביר את שלוש התצורות של מכשירי שמיעה ואיך נראים באוזן

  1. 1. תצורתBTE

מכשיר שמיעה גדול יחסית היושב מאחורי אפרכסת האוזן ומתאים לבני הקהל הבוגר הסובלים מירידת שמיעה עמוקה או מיתר שעוות אוזניים, נוזלים ודלקות. תצורה זו נחשבת עמידה ולרוב בעלת הגברה עוצמתית המהווה מענה למשתמשים בעלי ירידת שמיעה עמוקה. ניתן לרכוש מכשירים מתצורה זו עם תבנית עשויה גומי או פלסטיק שממלאת את פנים האוזן ומספקת בידוד מוגבר של רעשים מן החוץ.


2.תצורת
RIC

 

מכשירים מתצורה זו בנויים כך שהרמקול של המכשיר נמצא בתוך תעלת האוזן, ויחידת ההגברה (הקטנה ביחס לתצורת ה-BTE) יושבת מאחורי אפרכסת האוזן, וזוהי התצורה הנפוצה והנמכרת ביותר. היתרון שלה היא תאימות לרוב סוגי וחומרות ירידות השמיעה, מקלות עד חמורות, ולכן היא המועדפת ביותר לשימוש. מתאים למי שפונקציונליות ומראה חשובים לו.

  1. 3. תצורת CIC

מכשיר שמיעה זעיר שיושב בתוך תעלת האוזן, ונחשב למכשיר הדיסקרטי והנסתר ביותר מבין תצורות מכשירי השמיעה, ומתאים לירידת שמיעה קלה עד בינונית.

לעוד פרטים על מכשירי שמיעה זעירים של אודיו סאונד ניתן ליצור איתנו קשר 0779978814

ניתן לעיין במדריך מכשירי שמיעה

איכות מכשיר השמיעה

קיים מגוון רחב של רמות איכות של מכשירי שמיעה. ישנם מכשירי שמיעה המאופיינים ברמה טכנולוגית מתקדמת וישנם מכשירי שמיעה פשוטים, שעונים על הדרישות הבסיסיות ביותר ממכשירי שמיעה, כמו הגברה של צלילים מן הסביבה. כיום, בשל התקדמות הטכנולוגיה והוזלת עלויות הייצור, כלל מכשירי השמיעה המשווקים ללקוח נחשבים לבעלי רמה טכנולוגית טובה, הן אלו המסווגים כמתקדמים והן המסווגים כבסיסיים – גם אלו וגם אלו עשויים להיות בעלי טכנולוגיה ואיכות טובים יותר ממכשירי שמיעה שנחשבו למתקדמים רק לפני חמש שנים. כל שנה מושקים דגמים חדשים ומתקדמים יותר של מכשירי והחברות המובילות בשוק עסוקות במחקר ופיתוח בלתי פוסקים על מנת להביא ללקוח את המילה האחרונה בתחום.

מכשירי שמיעה מסווגים לרמות שנות על פי איכות הבניה והטכנולוגיה שלהם:

מכשירי שמיעה ברמה בסיסית

מכשירים אלו זמינים במספר תצורות (כמו מכשיר פנימי שיושב בתוך תעלת האוזן), אולם תצורת ה-BTE (מכשיר המורכב מאחורי האוזן) היא הנפוצה ביותר. מכשירים ברמה זו בדרך כלל גדולים ובולטים יותר, בעלי הגברה עוצמתית ולרוב אינם מכילים מנגנונים מתוחכמים להפחתת רעשי רקע. המטרה שלהם הינה לתפקד כמעין “רמקול” עבור המשתמש, כך שהם מגבירים קולות חלשים כך יהיו נשמעים ומובנים יותר, אך לא כוללים מגנונים שמעבדים את הצליל ומשפרים אותו והופכים אותו לטבעי.

כמו כן, ישנם מכשירי שמיעה אנלוגיים שמגבירים צלילים באופן אחיד ו”עיוור”, בשונה ממכשירי שמיעה דיגיטליים שמגבירים או מחלישים את צלילי הסביבה באופן דיפרנציאלי, כאשר קולות חזקים ובלתי נעימים מונמכים וקולות חלשים כמו לחישות מוגברים.

מכשירי שמיעה ברמת בסיס הם בדרך כלל הזולים ביותר.

למי מיועדים מכשירי שמיעה ברמת בסיס?

מכשירים ברמת בסיס מתאימים ללקוחות בעלי תקציב מוגבל; אנשים בעלי ירידת שמיעה חמורה המעוניינים בכלי בסיסי שיסייע להם לשמוע, ללא טכנולוגיות מיוחדות; אנשים שהיה להם בעבר מכשיר שמיעה ברמה בסיסית או מכשיר שמיעה אנלוגי כך שהם רגילים למכשירים האלה ואינם מעוניינים להחליף למכשירים מתקדמים או שונים; אנשים המנהלים אורח חיים רגוע ולא תובעני, או מבלים את מרבית זמנם בסביבות שמיעה שקטות כמו הבית.

 

מחירים של מכשירי שמיעה ברמת בסיס

ניתן לקבל או לרכוש מכשירי שמיעה דרך כללית ברמה בסיסית בחינם או בעלות סמלית של עד 2,000 ₪ לזוג מכשירים. לרוב קופת החולים מסבסדת מכשירי שמיעה המורכבים מאחורי האוזן שלא דורשים התאמה אישית ללקוח, וכן אינה מספקת מכשירי שמיעה זעירים.

מכשירי שמיעה ברמה בינונית

הרמה הנפוצה והרווחת ביותר. מדובר במכשירי שמיעה סטנדרטים, המתאימים למרבית חומרות ירידות השמיעה וזמינים במגוון תצורות וגדלים. לרוב הם כוללים מנגנונים להנחתה וסינון רעשים ומאופיינים באיכות קול טובה, וקלינאי תקשורת יכול לכוון ולכייל אותם בהתאם לחומרת ירידת השמיעה שלכם.

בשנים האחרונות מכשירי השמיעה בקטגוריה זו השתכללו בצורה ניכרת והם דומים בביצועיהם למכשירי שמיעה ברמה גבוהה מהדורות הקודמים.

תכונות נוספות הנכללות ברוב מכשירי השמיעה ברמה בינונית הן יכולת זיהוי של דיבור ורעשים, שיתוף פעולה וסנכרון בין שני מכשירי השמיעה, שליטה בעוצמת המכשיר, התרעה לפני גמר הסוללה, נטרול טנטון ועוד.

למי מיועדים מכשירי שמיעה ברמה בינונית?

אנשים המנהלים אורח חיים פעיל, השוהים גם בסביבות שמיעה מאתגרות ומשופעות רעשי רקע ואקוסטיקה לקויה כמו אודיטוריום גדול; מנהלים שיחות שהן לרוב שקטות יחסית ולא מרובות משתתפים, צופים בטלוויזיה ומאזינים למוזיקה, מנהלים שיחות בטלפון ורוצים לשמוע אותן כהלכה.

 

כמה עולים מכשירי שמיעה ברמה בינונית ?

קיים מגוון מחירים רחב, אך ניתן לומר כי רמה זו מגלמת את התמורה הטובה ביותר ביחס למחיר מבין רמות מכשירי השמיעה. המחיר של מכשירי שמיעה תלוי בדגם ובטכנולוגיה שהוא מכיל, כך שמחיר של מכשירי שמיעה ברמה בסיסית-בינונית נע בין 2,000 עד 4,000 ₪ למכשיר לאחר סבסוד קופת החולים.

מכשירי שמיעה ברמה גבוהה

מכשירי שמיעה המתקדמים והטובים בשוק. הם כוללים את הפיתוחים הטכנולוגים החדשים ביותר, כמו מעבד מהיר בעל 15 ערוצי שמע מופרדים שסורק את הסביבה ומזהה את מקורות הצלילים ומבחין האם מדובר ברעש או בקול דיבור, וכך מגביר, מחליש ומשפר את איכות השמע של הצלילים שחשוב לנו לשמוע; מנגנונים מתוחכמים הגורמים לכך שרעשי רקע לא ישמעו בחוזקה (לדוגמה, צפצוף של רכב לא ישמע צורם); תצורה זעירה ודיסקרטית (כמו עגיל שמיעה או מכשיר שמיעה זעיר); יכולת טעינה (במקום החלפת סוללות) המספיקה ליום שלם; סנכרון עם הטלפון הנייד המאפשר קבלת שיחות ישירות לתוך מכשיר השמיעה והאזנה למוזיקה והוראות נסיעה ב-Waze, עמידות בפני זיעה ולחות ועוד.  

מכשירי שמיעה מסוימים כוללים יכולת בינה מלאכותית ל”למידה עצמית” – המכשיר לומד להכיר את הסביבה שלכם (עבודה, בילוי, רחוב וכו’) ומשנה את הגדרות השמע על מנת שתשמעו רק את הצלילים והקולות החשובים בצורה צלולה וטבעית. אחרים כוללים יכולת כיוון וכיול מרחוק: אין צורך להגיע למכון השמיעה כדי לכוון מחדש את מכשיר השמיעה – קלינאי התקשורת יכול להתחבר למכשיר השמיעה שלכם ולערוך את שינויים הדרושים מרחוק, באופן אלחוטי.

למי מיועדים מכשירי שמיעה מתקדמים ?

מכשירי שמיעה מתקדמים מיועדים לאנשים המעוניינים באיכות הגבוהה ביותר, שלא מוכנים להתפשר על אף תכונה ופונקציה, המנהלים אורח חיים פעיל (פגישות ושיחות מרובות משתתפים, פעילות ספורטיבית וסביבות האזנה מאתגרות כמו רחוב או משרד הומה).

היתרון העיקרי של מכשירי שמיעה מתקדמים הוא הנגשת דיבור ברמה הגבוהה ביותר, גם בנוכחות רעשי רקע. בניגוד למכשירי שמיעה מתקדמים, מכשירי שמיעה ברמה בינונית או בסיסית עלולים שלא לספק מענה טוב במצבים מסוימים, ואף עלולים להעיק על המרכיב ולגרום לחוויית שמיעה צורמת ולא נעימה (הסביבה תשמע רועשת מדי והדיבור לא יהיה מובן).

כמה עולה מכשיר שמיעה מתקדם ?

המכשירים נחשבים ליקרים ביותר, ומחירם עלול להגיע אף לעשרות אלפי שקלים גם לאחר סבסוד קופת החולים.

לסיכום, לא ניתן לומר כי קיים דגם של מכשירי שמיעה שנחשב לטוב ביותר. מה שחשוב הוא לבחור את מכשיר השמיעה הטוב ביותר עבורכם, שעונה על צרכיכם ועומד בתקציבכם. חשוב לעבור בדיקת שמיעה וללכת למכון שמיעה, בו תקבלו ייעוץ לרכישת מכשיר שמיעה המתאים.

קיים מגוון רחב של מכשירי שמיעה מומלצים הנבדלים באיכות ובתצורה שלהם, ומחיריהם נקבעים בהתאם לרמתם: ככל שהמכשיר מתקדם יותר כך הוא יקר יותר. חשוב שתתנסו בכמה שיותר דגמים על מנת שתגיעו לדגם המתאים ביותר עבורכם. נקודה אחרונה ולא פחות חשובה – אם מכשיר השמיעה לא כויל והותאם לכם כהלכה הוא לא ישמע טוב, לא משנה כמה הוא מתקדם ויקר. לכן, חשוב לבחור גם איש מקצוע שמתמחה בהתאמת מכשירי שמיעה על מנת להגיע לתוצאות הרצויות.