מכשירי שמיעה חיצונים המורכבים מאחורי האוזן עם חוט

להדגמת המכשיר בבית שלך ללא התחייבות והצעת מחיר מלא פרטים ונחזור אליכם. או צורו איתנו קשר 0779978814

מכשירי שמיעה המורכבים מאחורי אפרכסת האוזן

 

מהם מכשירים המורכבים מאחורי האוזן BTE- Behind The Ear

"מאחורי האוזן" היא תצורה של מכשירי שמיעה בהם היחידה במכשיר השמיעה אשר כוללת את המיקרופון, המגבר ושאר הרכיבים האלקטרוניים יושבת מאחורי אפרכסת האוזן, כאשר צינורית המחוברת אליה פונה לתוך תעלת השמיעה ומעבירה את הצלילים מן היחידה ישירות לתוך אוזנו של המרכיב. מכשירים אלו ידועים בזכות הוורסטיליות שלהם, יכולתם להפיק עוצמות שמע גבוהות במיוחד ובזכות נוחות התפעול שלהם.

למי מכשירים אלו מתאימים?

מכשירי שמיעה המורכבים מאחורי האוזן מרכיבים למשתמשים בכל הגילאים, ובפרט לאנשים מבוגרים, הנהנים מהנוחות הנובעת מגודלו של מכשיר שמיעה והסוללה הגדולה שהוא מסוגל להכיל. בנוסף, הסובלים מירידת שמיעה עמוקה במיוחד יכולים להפיק תועלת מההגברה העוצמתית שמכשירים אלו מציעים. כמו כן, רבים מן הדגמים הזמינים בשוק מכילים חיבור בלוטות' באמצעותו ניתן להתחבר לטלפון הנייד ולמכשירים נוספים. אצלנו במכון שמיעה אודיו סאונד מתאימים באפון אישי את מכשירי שמיעה עבור המשתמש

אילו סוגים של מכשירים המורכבים מאחורי האוזן קיימים?

ישנן מספר תצורות של מכשירי שמיעה מסוג זה:

  • מכשירי שמיעה שהרמקול שלהם נמצא בתוך תעלת האוזן RIC (Receiver in the ear)

מכשירים אלו מציעים איכות שמע טובה מאוד, משום שהרמקול שלהם נמצא בתוך האוזן, ליד עצבי השמיעה. יחידת העיבוד והקלט נמצאת מאחורי אפרכסת האוזן, כך שגודלה מאפשר שימוש ברכיבים אלקטרוניים מתקדמים ואיכותיים. מכשירים אלו מתאימים לסובלים מירידת שמיעה קלה עד עמוקה.

  • מכשיר מיני (mini BTE)

מכשיר זה הוא למעשה גרסה מוקטנת של תצורת ה-BTE הרגילה, בה הרמקול נמצא בתוך יחידת הקלט והעיבוד המורכבת מאחורי אפרכסת האוזן, והשמע שהוא מפיק מועבר באמצעות צינורית דקה לתוך האוזן. מאחר שקצה הצינורית אינו אוטם לחלוטין את פתח תעלת האוזן, מכשיר זה מספק חוויית שמיעה טבעית יותר. תצורה זו מתאימה לסובלים מירידת שמיעה קלה עד עמוקה.

  • מכשיר עם אטם פלסטי

מכשיר זה הוא למעשה מכשיר שמיעה רגיל המורכב מאחורי האוזן המחובר באמצעות צינורית השמע לאטם עשוי חומר פלסטי אשר נוצק על פי מידות האוזן של המרכיב. אטם זה מספק בידוד מן הסביבה ומאפשר פעולה יעילה יותר של מכשיר השמיעה, תוך ניצול היתרונות המאפיינים תצורה זו, כמו חיי סוללה ארוכים. מתצורה זו נהנים לרוב ילדים הסובלים מירידת שמיעה, אשר מסתפקים בהחלפת האטם הפלסטי כשהם גדלים.

מכשירי השמיעה עברו דרך ארוכה עד ימינו והשתנו לבלי היכר. בעבר הרחוק, מי שסבל מירידת שמיעה נאלץ להתנייד עם קרן גדולה אותה היה מקרב לאוזן כשרצה לשמוע, ומי שרצה לשוחח עם אותו אדם היה צריך לדבר ישירות לתוך הקרן. עד לפני זמן לא רב, הפתרון הרווח היה עזר שמיעה גופני – קופסה גדולה שנראתה כמו נגן קסטות נייד אשר הייתה מחוברת לאוזנו של המשתמש. אחריו, הגיעו מכשירי השמיעה המורכבים מאחורי האוזן, שהביאו עמם את בשורת הניידות והקומפקטיות לתחום עזרי השמיעה: מדובר במקלט קטן המורכב מאחורי אפרכסת האוזן ביחד עם צינורית שנכנסת לתוך תעלת האוזן. כיום פתרון זה עודנו רווח ואף משתכלל, ובנוסף אליו מוצגות תצורות חדשות של מכשירי שמיעה מומלצים, בהן מכשירי שמיעה המורכבים בתוך האוזן, בתוך תעלת האוזן וכאלה המוסתרים לחלוטין בתוך תעלת האוזן, והיד עוד נטויה. להשוואת מכשירי שמיעה

הטכנולוגיה של מכשירי שמיעה המורכבים מאחורי האוזן

לא תמיד קטן יותר משמעו טוב יותר. ככלל, מכשירי שמיעה בנויים מ-4 רכיבים עיקריים: מיקרופון, מגבר, רמקול קטן ומעטפת חיצונית ששומרת את מכשיר השמיעה במקומו. בשורות הבאות נסקור רכיבים אלו.

מיקרופון

מיקרופונים הם אביזרים הניתנים לכיול וכיוונון, והם עשויים חומרים מגוונים. תפקידם לקלוט שמע, להמירו לאות חשמלי ולהעבירו לאחר עיבוד למגבר. כלל האצבע הוא שככל שהמיקרופון גדול יותר, כך הוא מסוגל לקלוט מנעד רחב יותר של צלילים, נמוכים עד גבוהים, בעוד שמיקרופון קטן יותר יאפשר קליטה של טווח צר יותר של צלילים. בחירה מושכלת של מכשיר שמיעה אשר מתאים במאפייניו לירידת השמיעה שלכם צריכה להתחשב באיכותו ובגודלו של המיקרופון המצוי במכשיר.

מגבר

המגבר אחראי על קבלת אות השמע והגברתו לכדי צליל עוצמתי וברור. בעבר, מרבית המגברים היו אנלוגיים והשתמשו ברכיבים אלקטרוניים פיזיים על מנת לשנות ולהתאים את אות השמע לירידת השמיעה של המשתמש. זאת בעוד שכיום, במכשירי שמיעה דיגיטליים, הדבר נעשה באמצעות אלגוריתמים חכמים ומודולאריים. לעתים קרובות מכשיר השמיעה יכיל גלגלת או כפתורים פיזיים באמצעותם ניתן לשלוט בעוצמת מכשיר השמיעה, ולעתים השליטה תיעשה באופן אלחוטי, באמצעות שלט או אפליקציה ייעודית לטלפון הנייד (בדומה לאוזניית בלוטות'). אפשרות זו יכולה להועיל במיוחד לסובלים מתפקוד מוטורי לקוי בידיים.

רמקול

לאחר שעבר עיבוד במגבר, אות השמע מועבר לרמקול של מכשיר השמיעה, באמצעותו המרכיב שומע צלילים. ככל שרמקול המכשיר גדול יותר, הוא מסוגל להפיק טווח דינאמי יותר של תדרי צליל ולשקף באופן נאמן יותר את תמונת השמע בסביבת המרכיב, ובכך להביא לחוויית האזנה טבעית יותר.

מתאם פלסטי לאוזן המרכיב (אטם)

חלק זה במכשיר השמיעה עשוי להיראות פשוט במבט ראשון, שכן מדובר ברכיב אשר עשוי חומר פלסטי המותאם בצורתו לאוזן המרכיב ושומרת את מכשיר השמיעה נייח באוזנו של המשתמש. עם זאת, לרכיב זה השפעה מכרעת על איכות השמע ואופי הצליל שמכשיר השמיעה מפיק – רוחבו, צורתו, החומר ממנו הוא עשוי, צפיפותו ועוד – כל אלה מסוגלים לשנות את טווח הצלילים של מכשיר השמיעה. רכיב זה עשוי לרוב מחומרים פלסטיים שאינם גורמים לאלרגיה או מצופים בחומרים כאלה. הוא עשוי להכיל פתחי אוורור זעירים באמצעותם ניתן להפחית את הלחץ הנוצר באוזניים, לחדד צלילים בתדרים גבוהים ולהפחית את העוצמה של צלילים בתדרים נמוכים.

גמישות ונוחות

מכשירי שמיעה המורכבים מאחורי האוזן מספקים למשתמש גמישות גדולה בכל הנוגע למגוון המפרטים והרכיבים שמכשיר השמיעה מסוגל להכיל. כך יצרניות מכשירי השמיעה מסוגלת לפנות לקהל רחב של לקוחות, וכל אדם יכול למצוא פתרון שמתאים לו ולצרכיו.

הגודל כן משנה

אנשים נוהגים לחשוב שבכל הנוגע לטכנולוגיה, "מכשיר שמיעה קטן יותר הוא טוב יותר". אולם מגבלות טכניות וחוקים פיזיקליים פשוטים הופכים מכשירי שמיעה אשר קטנים מגודל מסוים לפתרון שאינו אידאלי עבור קהל רחב של סובלים מירידת שמיעה. למשל, רבים מעוניינים בכפתורים לשליטה על עוצמת השמע של מכשיר השמיעה על גבי המכשיר עצמו, אולם החל מגודל מסוים מכשירי שמיעה קטנים עושים שימוש בשבבים אלקטרוניים אשר מטפלים בעוצמת השמע. בנוסף לכך, בעיה ממשית שעלולה לקרות במכשירי שמיעה קטנים היא צפצופים שמקורם במכשיר עצמו (feedback). כולנו יודעים מה קורה כשמיקרופון נמצא קרוב מדי לרמקול שאותו הוא משמיע – נוצר צליל צורם וחזק. כך גם עלול לקרות במכשיר השמיעה, כאשר המיקרופון של המכשיר קרוב מדי לרמקול שלו, או כאשר אין בידוד ראוי בין השניים. התוצאה היא שהמרכיב עלול לסבול מצפצופים חזקים וטורדניים הבוקעים מרמקול המכשיר. מכשירי שמיעה המורכבים מאחורי האוזן מאפשרים מרווח מספיק גדול בין המיקרופון לרמקול, ולכן אידאליים עבור הסובלים מירידות שמיעה עמוקות, הנזקקים להגברה עוצמתית במיוחד. כידוע, עוצמת שמע גדולה משמעה קצב צריכת אנרגיה מהיר יותר, אולם מכשירים מתצורה זו מסוגלים להכיל סוללת גדולות יחסית, כך שאורך חיי הסוללה אינו נפגע.

אז איזה מכשיר שמיעה מתאים לכם?

כיום כמות יצרניות מכשירי השמיעה, קטלוג מכשירי שמיעה, התצורות, הסגנונות והמפרטים של מכשירי שמיעה עולים על כל דמיון, וכמעט כל אדם יכול למצוא פתרון אשר הולם את צרכי השמיעה שלו, כמו גם את תקציבו, אורח חייו ושיקולים משמעותיים נוספים. המבחר של מכשירי שמיעה עלול להביא לבלבול, אולם אצלנו באתר תוכלו לרכוש מידע אודות מגוון רחב של מכשירי שמיעה, באמצעותו תוכלו להתמצא בקלות בתחום עזרי השמיעה ותוכלו לבחור באופן מושכל את מכשיר השמיעה שמתאים לכם.

מחירים מכשירי שמיעה מאחורי האוזן

מחיר מכשירי שמיעה אינו קשור לצורה או גודל של המכשיר. המחיר קשור באיכות של המכשיר, ככל שהמכשיר מתקדם יותר כך במחיר שלו גבוה יותר. טווח מחירים של מכשירי שמיעה הינו רחב