מכשירי שמיעה כללית

רכישת מכשירי שמיעה דרך קופת חולים כללית: כיצד ניתן להשיג הנחות וסבסוד

מי זכאי להנחה של קופת חולים כללית ?

כל מי שאובחן כסובל מירידת שמיעה ומלאו לו 18.

מהו שיעור ההשתתפות של קופת חולים כללית ברכישת מכשיר שמיעה?

כל מי שהוא בן 18 ומעלה זכאי לסבסוד 3000 ש”ח לכל אוזן. הזכאות ניתנת אחת ל-3.5 שנים. המידע הינו עדכני לשנת-2020.

עמיתי השב”ן (כללית מושלם) זכאים להשתתפות נוספת בסך 1,075 שקלים או 75% מסך העלות – הנמוך מבניהם.

כיצד נקבע המחיר של מכשיר השמיעה עבור הלקוח?

המחיר שהלקוח משלם הוא ההפרש בין מחיר המחירון של מכשיר שמיעה לבין עלות ההשתתפות של קופת החולים.

מהם שלבי הליך קבלת הזכאות להנחה מטעם קופת החולים כללית ?

זמן משוער לקבל הזכאות: בין חודשים ל- 8 חודשים

שלב ראשון: בדיקה אצל רופא אף אוזן גרון

יש לקבוע תור אצל רופא אף אוזן גרון ולקבל הפניה לבדיקת שמיעה באחת ממרפאות האם של קופת חולים כללית, ולקבוע תור לבדיקה.

התחנה הראשונה היא בדיקת אוזניים אצל רופא אף אוזן גרון. הרופא בודק את אוזניכם ומוודא כי לא קיימת סיבה בגינה לא תוכלו להרכיב מכשירי שמיעה (סיבות אפשריות יכולות להיות הצטברות שעווה, פקקים באוזניים, קרע בעור התוף וכו’). בנוסף, הרופא גם בודק את המבנה האנטומי של האוזן. חשוב לציין כי רופא אא”ג אינו בודק כושר שמיעה או ממליץ על מכשיר שמיעה מסוים – התפקיד שלו הוא לבדוק את האוזן ולאשר שאין סיבה רפואית המונעת הרכבת מכשירי שמיעה.

שלב שני: בדיקת שמיעה

לאחר בדיקה של רופא אא”ג, יש לקבוע תור לבדיקת שמיעה באחת ממרפאות האם של כללית. הבדיקה נערכת על ידי קלינאי תקשורת, נמשכת כ-20 דקות ובמהלכה נבדק כושר השמיעה שלכם. בסופה תקבלו חוות דעת באשר לשאלה האם אתם זקוקים למכשיר שמיעה, על פי חומרת ירידת השמיעה שלכם. חשוב לציין כי בגלל עומס של נבדקים ומחסור בתורים, תקופת ההמתנה לבדיקת שמיעה בקופת החולים עלולה להימשך בין חודש לחצי שנה.

שלב שלישי: לגשת למרפאת האם כללית

לאחר בדיקת השמיעה יש לגשת לקופת החולים מלווים בתוצאות בדיקת השמיעה והפניה של רופא אף אוזן גרון.

ישלח לביתכם אישור זכאות להשתתפות של קופת החולים ברכישת מכשירי השמיעה

שלב אחרון: פניה למכון שמיעה

ניתן לגשת למכון השמיעה עם הסדר לרכישת מכשירי שמיעה או לקופת חולים כללית עם אישור זכאות, בדיקת השמיעה, והפנית רופא אף אוזן גרון.אחרי שמקבלים טופס זכאות חתום ע”י קלינאי התקשורת, ניתן לגשת למכון שמיעה עם ההסדר עם הקופה. במכון השמיעה ימליצו לכם על דגם מכשיר שמיעה המתאים לכם אישית, על פי חומרת ירידת השמיעה שלכם, המבנה האנטומי של אוזניכם ואורח חייכם.

 

מחירים של מכשירי שמיעה בהסדר עם כללית:

בכל מכון שמיעה משווק מגוון של מכשירי שמיעה – ממכשירי שמיעה בסיסיים עד מכשירי שמיעה מתקדמים. המחיר של המכשיר תלוי בדגם של המכשיר, כאשר מכשירים מתקדמים מבחינה טכנולוגית הם היקרים ביותר (גם לאחר סבסוד קופת החולים).

חשוב לקחת בחשבון כי בדרך כלל רכישת מכשירי שמיעה אינה הוצאה קטנה.

מהו המחיר של מכשיר השמיעה עם ההנחות המוענקות על ידי קופת חולים כללית ?

באתר האינטרנט של קופת חולים כללית ישנה רשימה הכוללת את סוגי המכשירים ואת היקף ההשתתפות העצמית של הלקוחות ברכישתם, לפי חלוקה לארבע היבואניות של המכשירים:

אודיומדיק

שטיינר־סונובה

מדטכניקה אורתופון

אופטיקנה

בכל טבלה מצוין דגם המכשיר, הרמה שלו, גובה ההשתתפות של הקופה וגובה ההשתתפות העצמית כתלות בגיל (מחיר סופי, לאחר כל ההנחות). חשוב לציין כי המחיר הוא עבור מכשיר יחיד, ולא עבור זוג מכשירים.

טבלת מחירים מכשירי שמיעה קופת חולים כללית

לעוד פרטים לגבי תהליך קבלת הזכרות מכללית:

לחץ כאן

השוואה בין מכון שמיעה פרטי לקופת חולים

  מכשירי שמיעה כללית מכון שמיעה פרטי
 התהליך 1) בדיקת רופא אף-אוזן-גרון

2) רופא א.א.ג מפנה לבדיקת שמיעה

3) חוזרים עם בדיקת שמיעה לרופא א.א.ג

4) רופא א.א.ג שולח אתכם שוב למכון שמיעה עם הזכאות לקבלת המכשירים

בדרך כלל אחרי פגישה אחת או שתיים. נבדקים אצל הקלינאי והוא מחליט איזה דגם מכשיר מתאים לכם לפי  ירידת השמיעה ולוקחים מדידות של האוזניים (אם יש צורך).
כמה זמן לוקח כמה חודשים מיידי
סוג מכשירים קופות החולים מסבסדות רק סוגים מסוימים של מכשירים (רוב המכשירים ברמה בסיסית ובינונית ולא ברמה גבוהה). כל הסוגים והרמות ( כולל גם מכשיר שמיעה פנימי קטן)
כמה עולה 0-16,000ש”ח
(אחרי ההשתתפות)
אותו טווח של מחירים (תלוי בסוג המכשיר) ללא מכשיר חינם
השירות עבור המכשירים צריך לקבוע תור ולפעמיים לוקח יותר מחודש מיידי, ויש מכוני שמיעה פרטיים המציעים גם שירות הגעה עד הבית למתן שירות ללקוחות שלהם

שאלות ותשובות

icon

על מנת לקבל את הסבסוד בדרך הרגילה, יש לגשת לרופא המשפחה שמפנה לרופא "אף, אוזן, גרון". לאחר מכן מקבלים ממנו הפניה לבדיקת שמיעה במכון שמיעה ועם תוצאות הבדיקה ומסמך מהרופא יש לגשת לקופת החולים ולקבל אישור סבסוד איתו ניתן לגשת ולרכוש מכשיר.

icon

ובכן, מחירי המכשירים נקבעים על פי מאפייני המכשיר ובעיקר הטכנולוגיות בהן הוא מצויד כמו המנגנונים לנטרול רעשי רקע והפיצ'רים המתקדמים כמו חיבור לבלוטוס' או אפשרות לטעינה ועל כן הם נעים (לפני הסבסוד) בין 2000 שקלים ל-10,000 שקלים בערך למכשיר יחיד. לכן, על פי המכשיר שתרצו לרכוש כנראה תשלמו בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים.

icon

על פי הנתונים האחרונים ומידע עדכני לשנת 2020, מבוטחי כללית זכאים להשתתפות ברכישת מכשיר שמיעה על סך 3,000 שקלים לכל אוזן, אחת לשלוש שנים וחצי. חברי כללית מושלם זכאים בנוסף להנחה נוספת של 1075 שקלים.

icon

תלוי בתורים וזמני המתנה, בין חודש לחצי שנה