מכשירי שמיעה מומלצים

מכשירים שמיעה מומלצים 2019

כמה נקודות להבהרה:

* סוגים ודגמים מכשירי שמיעה הכי טובים בעלי הטכנולוגיה הכי מתקדמת בכל חברות יצרני מכשירי השמיעה.

* המכשירים יכולים לבוא בגדלים וצורות שונות. למשל אותו דגם מכשיר יכול להיות מאחורי האוזן וגם מכשיר שמיעה זעיר פנימי קטן בתוך האוזן.

* המכשירים האלה הם החדישים והטובים ביותר גם היקרים ביותר.

לקטלוג מכשירי שמיעה לחצו כאן

Micro CIC
מכשירי שמיעה תוך אוזניים

הכירו את אחד מהחידושים המהפכניים ביותר בתחום מכשירי השמיעה בשנים האחרונות: מכשירי ה-CIC, או מכשירי שמיעה תוך-אוזניים. מכשירים מתצורה זו מהווים השילוב המושלם בין ביצועים, טכנולוגיה חדשנית, אלגנטיות ואסתטיקה. בשל מידותיהם הצנועות, מכשירי שמיעה אלו מזכירים במראהם אוזניית בלוטות' חכמה יותר מאשר מכשיר שמיעה מיושן ומגושם. הם מיועדים למשתמשים בעלי אורח חיים פעיל ותובעני המעוניינים בחוויית שמיעה טבעית מבלי להתפשר על סגנון.

Kami 2.0

תכונות מכשירי סדרת 2.0 Kami:

 • כוללים את פלטפורמת Cosma המשפרת הבנת דיבור
 • יכולת זיהוי צלילי דיבור תוך סינון רעש באמצעות מיקרופונים כיווניים
 • חיבור בלוטות' להזרמת שמע ושיחות טלפון מהטלפון הנייד או מטלוויזיה חכמה
 • תצורה קומפקטית ואסתטית
 • תקן IP68 לעמידות בפני לחות, זיעה ולכלוך
 • ציפוי צבעוני הניתן לשינוי על ידי מכון השמיעה
 • כולל מנגנון להפחתת צלילי טנטון

קומפקטי, עוצמתי ואמין בכל מצב

ה-Audifon Kami היא סדרת מכשירי שמיעה המיועדים למי שאינו מוכן להתפשר על איכות שמיעה, ומעוניין בחוויית שמיעה טבעית ואותנטית, בדיוק כפי שהצלילים נשמעים באמת. מדובר במכשירים קומפקטיים עם הגברה עוצמתית ואיכות שמע עילאית בכל מצב או סביבה. הסדרה כוללת 3 סוגים של מכשירים, כך שכל לקוח יכול לבחור את הדגם המתאים לו.

Nano CIC

 

מאפייני המכשיר:

 • נסתר מעין הסביבה ויושב בתעלת השמיעה
 • מזהה צלילים ב-360 מעלות ביחס למרכיב
 • מכיל את פלטפורמת ה-Cosma
 • זמין במגוון צבעים ובבנייה בהתאמה אישית
 • מתאים במיוחד לבעלי ירידת שמיעה בינונית עד עמוקה

Nano CIC (מכשיר שמיעה תוך-אוזני נסתר) הוא מכשיר שמיעה אשר שם בקדמת הבמה ביצועים, נוחות, איכות ומעל הכול אסתטיקה ודיסקרטיות. מכשיר זה כמעט ואינו נראה לסביבה (כדי לזהות אותו באוזן המרכיב יש להסתכל ישירות ולחפש אותו בפתח תעלת השמיעה), וכולל טכנולוגיות מתקדמות לשמיעה והתמצאות מרחבית של כ-360 מעלות. באמצעות יכולות אלה, המכשיר מסוגל להפחית רעשי סביבה בצורה יעילה ולאפשר למרכיב את הדבר החשוב ביותר – להבין בבירור אנשים שמדברים או פונים אליו.

Farro: משנה את טכנולוגיות השמיעה

Audifon, אחת מיצרניות מכשירי השמיעה הבולטות והמתקדמות ביותר בתעשייה, ממשיכה במסורת ומציגה מכשיר שעשוי לחולל מהפכה בתחום מכשירי השמיעה: מכשיר ה-Farro RIC (מכשיר שמיעה חוץ-אוזני), אשר מכיל טכנולוגיות פורצות דרך כמו מערכת ה-Scene Detect, אשר מספקת חוויית שמיעה טבעית שאין שניה לה. מערכת זו מאפשרת למשתמש לחוש ולהתמצא במרחב בצורה טובה יותר, בניגוד למכשירי שמיעה רגילים אשר קולטים שמע מכיוון אחד; זאת בנוסף לחיבור בלוטות', המעניקים ניידות וקישוריות לעולם החיצון.

Aria 800

מאפייני מכשירי הסדרה:

 • מכשירי שמיעה "חכמים"
 • בעלי יכולת כיול והתאמה לצרכי השמיעה של המשתמש
 • מספקים חוויית האזנה הקרובה לטבעית, תוך סינון יעיל של רעשים וצלילים "מתכתיים"
 • בעלי תאימות לאפליקציה לטלפון באמצעותה ניתן לשלוט במכשיר
 • בעלי תצורה דיסקרטית ואסתטית

Aria 400

מכשירי השמיעה שלכם צריכים לעמוד בקצב החיים שלכם ולסייע לכם להפיק את המיטב מעצמכם בכל יום מחדש. בדיוק בשל כך NEW SOUND יצרה את סדרת ה-Aria, סדרה של מכשירי שמיעה אדפטיביים וורסטיליים המכילים טכנולוגיות מתקדמות ומסוגלים להתאים את עצמם לצרכי השמיעה של משתמשים רבים ולסביבה שלהם. כך, הם מאפשרים להם לתפקד באופן מיטבי ומעניקים להם איכות חיים ושקט נפשי.

מאפייני סדרת המכשירים:

 • מגיעה בשתי רמות טכנולוגיה כך שלכל אחד יש ממה לבחור
 • יכולת התמצאות במרחב משופרת המשרה חוויית שמיעה טבעית
 • מנגנונים מדויקים לסינון רעשים (ובפרט רעשי רוח), מניעת צפצופים שמקורם במכשיר עצמו וכן מנגנון להקלה על טנטון טורדני
 • מנגנון לבקרת צפצוף, המאפשרת הגברה עוצמתית גם בסביבה דינאמית ורוויית צלילים שונים
 • עיצוב ארגונומי המבטיח התאמה אנטומית מושלמת לאוזנו של המרכיב

Primo UA801

ה-Primo UA801 הוא מכשיר השמיעה החדש והמתקדם מבית NEW SOUND. הוא מציע שילוב של רכיבים מתקדמים ביחד עם אלגוריתמי בינה מלאכותית היוצרים יחדיו חוויית שמיעה איכותית ומקיפה.

VAN PRO

מכשיר השמיעה VAN PRO מעולם נחשב למכשיר השמיעה הטוב ביותר עבור הסובלים מירידת שמיעה חמורה ועמוקה, אולם הדגם האחרון בסדרה, נחשב להתקדמות משמעותית בתחום. זהו המשך לסדרה המקורית אשר הושקה בשנת 2009 ונחשבה כבר אז למהפכנית וזכתה לביקורות מהללות, בעיקר בזכות הצוהר שפתחה בפני הסובלים מירידת שמיעה עמוקה אשר התקשו למצוא מכשירי שמיעה שהלמו את צרכיהם. כיום, סדרת  VAN PRO ומקבילותיה מבוססות על היתרונות של אותה טכנולוגיה פורצת דרך, ובנוסף אליהם כוללות את החידושים האחרונים בעולם מכשירי השמיעה.

סדרת Avero

טכנולוגיה והגדרות המותאמות לך

סדרה זו כוללת מספר תוכניות שמע המותאמות מראש למצבים שונים ולסביבות שמע מגוונות, וניתן לשנות את עוצמת המכשיר, את תוכנית השמע והגדרות הצליל.

אנשים הסובלים מירידת שמיעה מתקשים בפרט בעיבוד צלילים במוח. הקושי ניכר בעיקר בסביבות רועשות או כאלו המכילות מקורות שמע רבים ומגוונים. לכן, טכנולוגיות מודרניות בתחום מכשירי השמיעה עובדות במטרה לשפר את יכולת הבנת הדיבור בסביבות מאתגרות אלה תוך סינון והחלשת רעשי רקע

SINO BTE

ה-SINO BTE היא סדרת מכשירי שמיעה המיועדת לסובלים מירידת שמיעה בינונית עד עמוקה ומנהלים אורח חיים פעיל ורווי תקשורת ואינטראקציות חברתיות. מכשירי הסדרה מותאמים לעבודה יעילה בסביבות האזנה הכוללות רעש סטטי בהן מספר דוברים מדברים במקביל, ולכן מתאימים לשימוש במפגשים חברתיים, בילוי עם חברים ופגישות עבודה. בדומה לשאר מכשירי השמיעה מבית Audifon, גם סדרה זו בנויה באיכות עילית וכוללת מספר פונקציות מודרניות ושימושיות.

Arriva

Arriva היא סדרת מכשירי השמיעה המסורתיים מבית NewSound. היא מגיעה במגוון תצורות ומאופיינת בביצועים מעולים, תוך שימוש במנגנון אדפטיבי לסינון צפצופים טורדניים שמקורם במכשיר השמיעה, וכן את פלטפורמת ה-COSMA המכילה שבבי עיבוד יעילים ומהירים. דגמי הסדרה מתאימים ללקוחות בעלי ירידות שמיעה בדרגות חומרה שונות, בהן גם עמוקות במיוחד.

טיפים לבחירת מכשירי שמיעה

תכונות שאתם חייבים לוודא שקיימות במכשיר השמיעה שאתם מעוניינים לקנות


6
תכונות שאתם חייבים לוודא שקיימות במכשיר השמיעה שאתם מעוניינים לקנות

 

תכונה

פעולה

כיצד היא מסייעת בשמיעה?

ערוצים דיגיטליים

המכשיר מחלק צלילים מהסביבה לערוצים לפי תחומי תדרים אותם הוא מעבד בנפרד

משפרת את איכות השמע במכשיר והופכת דיבור לבהיר וברור יותר, תוך הפחתת רעשי רקע

זוג מיקרופונים

דגימה מפורטת של צלילים מהסביבה

שיפור הבנת הדיבור בתנאי רעש או כשכמה אנשים מדברים במקביל

מנגנון ביטול פידבק (צפצופים)

מנטרל רעשים וצפצופי לוואי של המכשיר

הופכת את חווית השמיעה ליותר נעימה

מנגנונים לסינון רעשים

מזהים את רעשי הסביבה ומפחיתים אותם

שיפור בהירות הדיבור בתנאי רעש

קישורית בלוטות'

מכשיר השמיעה מסוגל להתחבר לטלפון הנייד

ניתן לשלוט על מכשיר השמיעה באמצעות הטלפון הנייד, לקבל שיחות ולשמוע מוזיקה

מספר ערוצים דיגיטליים

מכשיר השמיעה קולט צלילים מן העולם החיצון ומעבד אותם תוך כדי חלוקה לערוצי שמע הנקבעים לפי תדרי הצלילים הנקלטים. כל ערוץ עובר עיבוד בנפרד, מה שמניב צליל מזוקק וטבעי עבור המרכיב. ככל שהמכשיר מסוגל להפריד את השמע ליותר ערוצים, כך עיבוד הצליל וההפרדה בין קול לרעש טובה יותר, וניתן לכייל ולהתאימו לצרכי המרכיב. ככל שמכשיר השמיעה כולל מספר רב יותר של ערוצים דיגיטליים, כך ייחשב למתקדם יותר. חלוקת מספר הערוצים הדיגיטליים לרמות:

5-1 ערוצים דיגיטליים: מכשיר שמיעה בסיסי

10-5 ערוצים דיגיטליים: מכשיר שמיעה ברמת ביניים

10 ומעלה ערוצים דיגיטליים: מכשיר שמיעה ברמה גבוהה

2. זוג מיקרופונים

מכשיר שמיעה קולט גלי הסביבה דרך מיקרופון שנמצא בתוכו. מכשירי שמיעה שאינם מתקדמים מכילים מיקרופון יחיד, בעוד שמכשירי שמיעה מתקדמים מכילים שני מיקרופונים.

לשני מיקרופונים יש חשיבות גדולה לסינון רעשים, איתור מקור הקול, מיקוד בדובר כשמספר אנשים מדברים בו זמנית, והם פועלים באופן הבא: מיקרופון אחד מיועד לקלוט צלילי דיבור ומיקרופון שני מיועד לקליטת רעשי סביבה. הפרדה זו מאפשרת להנחית ולסנן את רעשי הסביבה ולהגביר ולזקק צלילי דיבור. כך חווית השמיעה בתנאי רעש תשופר ודיבור ישמע ברור יותר.

מנגנון ביטול פידבק (צפצופים)

מכשירי שמיעה ברמה בסיסית עלולים להפיק רעשי צפצוף הנקראים פידבק (feedback), שעשויים להעיק מאוד על המרכיב. התופעה מתרחשת לרוב בירידות שמיעה חמורות, אז נדרשת הגברה משמעותית שעלולה להעלות את הסיכוי ליצירת רעשי פידבק. לכן, חשוב לבחור מכשיר שמיעה שכולל מנגנון לביטול פידבק.

מנגנונים לסינון רעשים

רעשי סביבה, רעשי רוח, רעשי רחוב ורעשים מתפרצים עלולים להעיק ולהפריע למרכיב מכשיר השמיעה. אוטובוס שעובר ליד מרכיב מכשיר שמיעה ברמה בסיסית עלול להישמע לו כמו רעש פיצוץ עז. לכן, סינון והנחתה של רעש היא גורם חשוב מאוד בבחירת מכשיר שמיעה, שכן האתגר הגדול עבור אנשים שמרכיבים מכשירי שמיעה הוא הבנת דיבור בתנאי רעש.

במכשירי שמיעה מתקדמים קיימים מנגנונים טובים יותר לזיהוי והנחתת רעשי סביבה לא רצויים, על כן חשוב מאוד לברר אילו מנגנונים להנחתת רעשים קיימים במכשיר השמיעה בו אתם מעוניינים.

בלוטות' (Bluetooth)

מכשירי שמיעה מתקדמים מסוגלים להתחבר למכשיר הטלפון הנייד שלכם באמצעות קישורית Bluetooth; לרוב הם יכולים להתחבר לאפליקציה ייעודית שניתן להוריד לטלפון, המאפשרת לשלוט על עוצמת השמע של מכשיר השמיעה, לשנות הגדרות ולכייל את המכשיר לשביעות רצונו של המרכיב.כיום יש גם מכשירי שמיעה נטענים ומכשירי שמיעה שעוזרים בטינטון

תכונות נוספות

כיום מכשירי שמיעה מגיעים עם תכונות ייחודיות שמשפרות את איכות החיים של המאזין: השמעת קולות מרגיעים להפחתת טנטון, הזרמת מוזיקה ישירות למכשירי השמיעה, קבלת שיחות טלפון במכשיר ועוד.

מספר נקודות כלליות אודות מכשירי שמיעה

 • הרכבת מכשיר שמיעה משפרת את הבנת הדיבור מן הרגע הראשון להרכבה.
 • המטרה בהרכבת מכשיר שמיעה היא לשפר הבנת דיבור – לגרום לו להישמע ברור יותר.
 • על מנת לרכוש ולהרכיב מכשיר שמיעה, יש לעבור בדיקת שמיעה.
 • תסמינים של ירידת שמיעה: אתם מוצאים את עצמכם מבקשים לעתים קרובות מהסובבים לחזור על דבריהם; מתקשים להבין דיבור בנוכחות רעש, כשמספר אנשים מדברים בו-זמנית ו/או כשדיבור מגיע מאחורי הגב או ממרחק; אתם מגבירים את הטלוויזיה לעוצמות חריגות; עונים לשאלות קרוביכם בצורה לא עניינית, ועוד.
 • בבדיקת שמיעה תקבלו הערכה של חומרת ירידת השמיעה שלכם, באיזה אוזן היא קורית והאם יש צורך בהרכבת מכשיר שמיעה.
 • מומלץ להרכיב מכשיר שמיעה בהתאם לצורך והמלצת מומחה; אין לדחות אותה ולהדחיקה.
 • איש המקצוע שקובע באשר לצורך במכשיר שמיעה הוא קלינאי תקשורת ולא רופא.
 • מכשיר שמיעה אינו מוצר מדף; הוא מצריך התאמה לירידת השמיעה והצרכים שלכם.
 • הרכבת מכשיר שמיעה לא עוצרת ירידת שמיעה, אך גם לא גורמת לנזק או הדרדרות בשמיעה.
 • מכשיר השמיעה מגביר דיבור והופך אותו למובן יותר, ומכאן שעלול להישמע חזק מן הרגיל בימים הראשונים להרכבה.
 • מכשירי שמיעה מצריכים תקופת הסתגלות במהלכה מתרגלים אליו, הנמשכת לרוב כחודש ימים.
 • תופעות אופייניות להתחלת תקופת ההרכבה של מכשיר שמיעה: דיבור הופך ברור יותר; קולכם ישמע לכם חזק יותר מהרגיל, וכך כל צלילי הסביבה; בהתחלה זה מוזר, אבל יהפוך לרגיל לאחר הסתגלות.
 • מכשירי שמיעה לא נועדו רק לאנשים למבוגרים או לכבדי שמיעה. מכשירי שמיעה  למבוגרים מתאימים לכל מי שנמצא כי סובל מירידת שמיעה, בלי קשר לגילו.

בחירת מכשיר שמיעה מתאים

 • קיים מגוון רחב של מכשירי שמיעה בשוק עם ביצועים שונים.
 • תצורת המכשיר ורמתו הם שני גורמים שונים ובלתי תלויים.
 • גודל, צבע, צורת המכשיר וחזותו לא קשורים לאיכותו או לרמתו.
 • ישנן 3 תצורות עיקריות:
  • RIC – מכשיר קטן יחסית המורכב מאחורי האוזן עם צינורית דקה שנכנסת לתוך תעלת השמיעה.
  • BTE – מכשיר המורכב מאחורי האוזן עם צינורית עבה שנכנסת לתוך תעלת השמיעה. ההבדל בין שתי תצורות אלו הוא שה-BTE גדול יותר ומתאים לירידות שמיעה עמוקות יותר.
  • CIC – מכשיר תוך אוזני שכל כולו בפנים האוזן.
 • קיימות 3 רמות שונות של מכשירי שמיעה: רמה בסיסית, בינונית וגבוהה. ההבדל ברמות המכשירים נעוץ בטכנולוגיה שלהם: ככל שהמכשיר הוא ברמה גבוה יותר כך הוא נחשב למתקדם יותר.
 • ההבדלים העיקריים בין טכנולוגיות מכשירי השמיעה באים לידי ביטוי בסינון רעשי הסביבה, מובנות ובהירות הדיבור בסביבות שונות (גם בנוכחות רעשי רקע או עם מספר אנשים מדברים במקביל), איכות הקול ונוחות השימוש.
 • דגם המכשיר חשוב יותר מזהות היצרן שלו. לכל יצרן מגוון רחב של מכשירים, מבסיסיים ועד מתקדמים, מה שהופך את זהות הדגם לחשובה.
 • כללי אצבע כדי לדעת האם מכשיר השמיעה ברמה גבוהה:
  • ריבוי ערוצי שמע
  • מכיל שני מיקרופונים
  • משויך לרמה גבוהה, על פי היצרן
  • היכולת של שני המכשירים להסתנכרן אחד עם השני
  • פונקציות נוספות כמו נטרול טנטון וחיבור בלוטות'.
 • אנשים עובדים המנהלים אורח חיים פעיל, מבלים בחוץ לעתים קרובות ונמצאים באינטראקציה מתמדת יעדיפו מכשיר חדיש ברמה גבוהה. אנשים שמבלים את רוב הזמן שלהם בבית יכולים להסתפק במכשיר שמיעה בסיסי.
 • קלינאי תקשורת הוא זה אשר מכייל את מכשיר השמיעה על פי ירידת השמיעה (מגביר, מנמיך, משנה את הגדרות המכשיר ועוד).
 • בחירה של מכשיר שמיעה מושפעת משלושה גורמים עיקריים: ירידת השמיעה של הלקוח, אורח החיים והתקציב שלו.

מחירים של מכשירי שמיעה

 • טווח המחירים של מכשירי שמיעה בשוק הוא רחב מאוד, החל מ-1000 ₪ עד ל-10,000 ₪ ויותר.
 • טווח המחירים של מכשיר שמיעה תלוי בעיקר באיכות וברמה הטכנולוגית שלו. ככל שהמכשיר מתקדם ואיכותי יותר כך המחיר שלו גבוה יותר.

להלן טווח מחירים טיפוסי של מכשירי שמיעה עבור הצרכן (לאחר הנחות סל הבריאות וסבסוד קופות החולים):

 • עבור מכשיר ברמה גבוהה: 4,000 – 10,000 ₪
 • עבור מכשיר ברמה בינונית: 2,000 – 5,000 ₪
 • עבור מכשיר ברמה בסיסית: 0 – 2,000 ₪

ניתן לרכוש מכשירי שמיעה ללא השתתפות עצמית (חינם מבחינת הלקוח) רק במקרה של מספר דגמים ברמת בסיס.
הנחה מטעם קופת החולים ברכישת מכשיר שמיעה:
קבלת ההנחה היא תהליך שכרוך בזימון וקביעת תורים, ניירת ובירוקרטיה שעלול להימשך בין חודש ל-10 חודשים, כתלות באזור מגוריכם. התהליך מרוכב מחמישה שלבים:

 1. הפניה מרופא אף אוזן גרון לבדיקת שמיעה
 2. בדיקת שמיעה במרפאת האם של קופת החולים
 3. ועדה הקובעת האם אתם זכאים לתמיכת קופת החולים
 4. שליחת טופס הזכאות לביתכם
 5. הפניה למכון שמיעה עם הסדר כספי לרכישת מכשיר

האם כדאי לקנות מכשיר שמיעה דרך קופת החולים, או באופן פרטי?
ישנם מכוני שמיעה פרטיים המציעים מחירים דומים למחירים שלאחר סבסוד קופת החולים, ללא הצורך לעבור את כל הפרוצדורות שקופת החולים מחייבת. אם אתם ניגשים לרכישה עם תקציב מוגבל ומעוניינים במכשיר שמיעה בסיסי, מומלץ שתעשו זאת דרך קופת החולים; אם אתם מעוניינים במכשיר השמיעה המתקדם ביותר, מומלץ לפנות למכון שמיעה פרטי. חשוב לדעת שכשאתם משלמים על מכשיר שמיעה, המחיר מגלם לא רק את עלות המכשיר לבדו, אלא גם את האחריות והשירות שאתם מקבלים עבורו.

אורך החיים של מכשירי שמיעה
אורך חיים כללי של מכשירי שמיעה בדומה לטלפונים ניידים, אוזניות, טלוויזיות ומוצרים טכנולוגיים דיגיטליים אחרים, גם מכשירי שמיעה עברו מהפכה בכל הנוגע ליכולות...
קרא עוד