שלוש סיבות מדוע אסור לחכות עם התאמה של מכשיר שמיעה

תוצאות בדיקת שמיעה בבית הלקוח על ידי קלינאי תקשורת

עשרות אלפי ישראלים יתחילו להשתמש השנה במכשיר שמיעה והמספר הזה רק ממשיך לעלות. הנה 3 סיבות מדוע מומלץ מאד להשתמש במכשיר שמיעה כשאתם מרגישים בבעיות מסוימות בשמיעה שלכם, ולמה כדאי לעשות זאת בהקדם האפשרי.

1. יש הבדל בין לשמוע להבין

“אני יכול לשמוע כשמישהו מדבר או פונה אליי, אבל אני לא מצליח להבין מה בדיוק הוא מנסה להגיד לי”.

המשפט הזה הוא אחד הנפוצים ביותר שיוצא לנו במכון השמיעה אודיו סאונד לשמוע בתור מי שעוסק בתחום מזה שנים רבות.

זה קורה בגלל שמרבית ירידות ואובדני השמיעה ובייחוד הטיפוסיים שבהם, באים לידי ביטוי בתדרים היותר גבוהים שנשמעים בדרך כלל בצלילים כמו שיוצרות האותיות ק’, ה’ שאיננה שקטה, פ’ דגושה ורפה, ו-ס’. כך מי שסובל מירידת שמיעה, יתקשה לשמוע הבדלים במילים כמו למשל “קט” ו-“בת”, “קרס”, “הרס” או “אננס” וכן הלאה. מה שעושים מכשירי השמיעה המומלצים היום, זה להדגיש בדיוק את החלקים הללו בכל מילה, מה שמאפשר להבדיל ביניהן ביתר קלות ולהבין אותן.

2. שמיעה טובה יותר תהפוך אותכם למאושרים יותר

אנשים עם ירידת שמיעה, לקות שמיעה או אובדן שמיעה מכל סוג שהוא מדווחים הרבה פעמים על רגשות חוזרים כמו מבוכה, בושה, בדידות, ודיכאון, הנגרמים מתוך הקושי להבין אנשים אחרים ולתקשר, במיוחד בסיטואציות חברתיות. לעומת זאת, מתוך סקרים רבים בתחום שנערכו בשנים האחרונות, עולה כי שבעה מתוך עשרה משתמשים במכשירי שמיעה מדווחים על שיפור משמעותי במערכות היחסים עם הקרובים אליהם.

בנוסף, התקבלו דיווחים על עלייה משמעותית ברמות האנרגיה והחיוניות של משתמשים, שכן מאמץ שמיעתי מוגבר מכלה המון אנרגיה.

אחד המחקרים בפרט, הראה שמשתמשים במכשיר שמיעה, הרוויחו בממוצע כ-30,000 שקלים יותר מעמיתיהם בתפקידים שונים מדי שנה שאינם משתמשים במכשירי שמיעה. אומרים שכסף לא יכול לקנות אושר, אבל נראה שאושר בהחלט עשוי לעזור לכם להרוויח יותר כסף.

3. ירידת שמיעה לא מטפולת בזמן עשויה להשפיע לרעה על מצב הנפשי שלכם

מדברים למבוגר שסובל מירידת שמיעה וצריך מכשירי שמיעה

מחקרים של מומחה השמיעה ד”ר פרנק לין מהמוסד האקדמי ג’ון הופקינס, מצביעים על קשר ישיר ומשמעותי בין אובדן שמיעה לבין בריאות המוח. למעשה, אפילו ירידה קלה מאד בשמיעה קשורה באופן ישיר בסיכון מוגבר בהידרדרות קוגניטיבית ובסיכון לדמנציה.

ד”ר לין מסביר כי ירידת שמיעה והלו הקלה ביותר, כרוכה במאמצים אדירים של המוח לשמוע את הצלילים החלשים והלא מובנים, מה שלמעשה שואב ממנו אנרגיה חשובה למשימות אחרות כמו זיכרון, חשיבה ואיזון. למרבה המזל, מחקרים גם מראים כי שימוש במכשיר שמיעה מפחית באופן משמעותי את הסיכון להידרדרות מוחית ולדמנציה המקושרים לאובדן או ללקות שמיעה. מחירי מכשירי השמיעה הם שונים בהתאם למאפיינים שלהם, אך בהחלט ניתן להתאים מכשיר שמיעה לכל אובדן שהוא כמעט.

תמיד כדאי להתייעץ במומחים

התאמה של מכשיר שמיעה לכל משתמש היא אמנם תהליך שעשוי לקחת זמן מה, אבל הוא לחלוטין עדיף מאי טיפול בירידת שמיעה. הסיכונים בדחייה של התאמת מכשיר שמיעה שפירטנו זה עתה הם לא עניינים נדירים, אלא דברים שכל אחד עשוי לחוות וכנראה יחווה אם לא יטפל בירידת שמיעה קיימת.

“לשמוע טוב – לחיות טוב” זה העיקרון שאתם צריכים תמיד לזכור. ירידת שמיעה פוגעת באיכות החיים בצורה משמעותית. אנו מתאימים מכשירי שמיעה למבוגרים, לצעירים, למי שסובל מירידת שמיעה קלה ולמי שסובל מאובדן שמיעה חמור.

אנו מספקים מכשירי שמיעה מסוגים שונים, החל ממכשירי שמיעה זעירים לדיסקרטיות מושלמת, דרך מכשירי שמיעה גדולים יותר המורכבים מאחורי האוזן ועד למכשירי שמיעה עם חיבור בלוטוס.

אנו גאים לסייע למאות ואלפי לקוחות מדי שנה ונשמח גם לעזור לכם להתגבר על ירידת שמיעה ולחזור לאיכות חיים גבוהה בהקדם האפשרי.

רוצים לשמוע עוד? היכנסו עכשיו לקטלוג מכשירי השמיעה.

[gico-faq-details]