שלוש סיבות מדוע אסור לחכות עם התאמה של מכשיר שמיעה

תוצאות בדיקת שמיעה בבית הלקוח על ידי קלינאי תקשורת

עשרות אלפי ישראלים יתחילו להשתמש השנה במכשיר שמיעה והמספר הזה רק ממשיך לעלות. הנה 3 סיבות מדוע מומלץ מאד להשתמש במכשיר שמיעה כשאתם מרגישים בבעיות מסוימות בשמיעה שלכם, ולמה כדאי לעשות זאת בהקדם האפשרי.

1. יש הבדל בין לשמוע להבין

“אני יכול לשמוע כשמישהו מדבר או פונה אליי, אבל אני לא מצליח להבין מה בדיוק הוא מנסה להגיד לי”.

המשפט הזה הוא אחד הנפוצים ביותר שיוצא לנו במכון השמיעה אודיו סאונד לשמוע בתור מי שעוסק בתחום מזה שנים רבות.

זה קורה בגלל שמרבית ירידות ואובדני השמיעה ובייחוד הטיפוסיים שבהם, באים לידי ביטוי בתדרים היותר גבוהים שנשמעים בדרך כלל בצלילים כמו שיוצרות האותיות ק’, ה’ שאיננה שקטה, פ’ דגושה ורפה, ו-ס’. כך מי שסובל מירידת שמיעה, יתקשה לשמוע הבדלים במילים כמו למשל “קט” ו-“בת”, “קרס”, “הרס” או “אננס” וכן הלאה. מה שעושים מכשירי השמיעה המומלצים היום, זה להדגיש בדיוק את החלקים הללו בכל מילה, מה שמאפשר להבדיל ביניהן ביתר קלות ולהבין אותן.

2. שמיעה טובה יותר תהפוך אותכם למאושרים יותר

אנשים עם ירידת שמיעה, לקות שמיעה או אובדן שמיעה מכל סוג שהוא מדווחים הרבה פעמים על רגשות חוזרים כמו מבוכה, בושה, בדידות, ודיכאון, הנגרמים מתוך הקושי להבין אנשים אחרים ולתקשר, במיוחד בסיטואציות חברתיות. לעומת זאת, מתוך סקרים רבים בתחום שנערכו בשנים האחרונות, עולה כי שבעה מתוך עשרה משתמשים במכשירי שמיעה מדווחים על שיפור משמעותי במערכות היחסים עם הקרובים אליהם.

בנוסף, התקבלו דיווחים על עלייה משמעותית ברמות האנרגיה והחיוניות של משתמשים, שכן מאמץ שמיעתי מוגבר מכלה המון אנרגיה.

אחד המחקרים בפרט, הראה שמשתמשים במכשיר שמיעה, הרוויחו בממוצע כ-30,000 שקלים יותר מעמיתיהם בתפקידים שונים מדי שנה שאינם משתמשים במכשירי שמיעה. אומרים שכסף לא יכול לקנות אושר, אבל נראה שאושר בהחלט עשוי לעזור לכם להרוויח יותר כסף.

3. ירידת שמיעה לא מטפולת בזמן עשויה להשפיע לרעה על מצב הנפשי שלכם

מדברים למבוגר שסובל מירידת שמיעה וצריך מכשירי שמיעה

מחקרים של מומחה השמיעה ד”ר פרנק לין מהמוסד האקדמי ג’ון הופקינס, מצביעים על קשר ישיר ומשמעותי בין אובדן שמיעה לבין בריאות המוח. למעשה, אפילו ירידה קלה מאד בשמיעה קשורה באופן ישיר בסיכון מוגבר בהידרדרות קוגניטיבית ובסיכון לדמנציה.

ד”ר לין מסביר כי ירידת שמיעה והלו הקלה ביותר, כרוכה במאמצים אדירים של המוח לשמוע את הצלילים החלשים והלא מובנים, מה שלמעשה שואב ממנו אנרגיה חשובה למשימות אחרות כמו זיכרון, חשיבה ואיזון. למרבה המזל, מחקרים גם מראים כי שימוש במכשיר שמיעה מפחית באופן משמעותי את הסיכון להידרדרות מוחית ולדמנציה המקושרים לאובדן או ללקות שמיעה. מחירי מכשירי השמיעה הם שונים בהתאם למאפיינים שלהם, אך בהחלט ניתן להתאים מכשיר שמיעה לכל אובדן שהוא כמעט.

תמיד כדאי להתייעץ במומחים

התאמה של מכשיר שמיעה לכל משתמש היא אמנם תהליך שעשוי לקחת זמן מה, אבל הוא לחלוטין עדיף מאי טיפול בירידת שמיעה. הסיכונים בדחייה של התאמת מכשיר שמיעה שפירטנו זה עתה הם לא עניינים נדירים, אלא דברים שכל אחד עשוי לחוות וכנראה יחווה אם לא יטפל בירידת שמיעה קיימת.

“לשמוע טוב – לחיות טוב” זה העיקרון שאתם צריכים תמיד לזכור. ירידת שמיעה פוגעת באיכות החיים בצורה משמעותית. אנו מתאימים מכשירי שמיעה למבוגרים, לצעירים, למי שסובל מירידת שמיעה קלה ולמי שסובל מאובדן שמיעה חמור.

אנו מספקים מכשירי שמיעה מסוגים שונים, החל ממכשירי שמיעה זעירים לדיסקרטיות מושלמת, דרך מכשירי שמיעה גדולים יותר המורכבים מאחורי האוזן ועד למכשירי שמיעה עם חיבור בלוטוס.

אנו גאים לסייע למאות ואלפי לקוחות מדי שנה ונשמח גם לעזור לכם להתגבר על ירידת שמיעה ולחזור לאיכות חיים גבוהה בהקדם האפשרי.

רוצים לשמוע עוד? היכנסו עכשיו לקטלוג מכשירי השמיעה.

שאלות ותשובות

icon

בהחלט. ישנם מקרים מסוימים בהם לא ניתן לטפל כלל בירידת שמיעה אך הם נדירים הרבה יותר. כדאי בהחלט ליצור קשר בהקדם ולהחזיר עד כמה שניתן את השמיעה למצב תקין, אפילו אם עבר כבר הרבה זמן מאד שהשמיעה החלה להדרדר.

icon

תוכלו לראות כאן באתר סוגים שונים של מכשירי שמיעה ולהתחיל לקבל מושג כללי על הסוגים השונים ואיזה יתאים במיוחד לכם ולירידת השמיעה. עם זאת חשוב לדעת שהדרך היחידה לדעת איזה מכשיר שמיעה יוכל לסייע מתחילה תמיד בבדיקת שמיעה ואבחון שמיעה מקיף. נשמח לסייע לכם ולעבור יחד אתכם גם את התהליך הזה.

icon

אנשים הנמנעים משימוש במכשיר שמיעה עושים זאת מסיבות רבות כשהנפוצה שבהן היא מבוכה וחוסר רצון להודות בבעיה הקיימת. אנו מציעים שתדחפו אותם לעשות בדיקה דרכנו (בעלות כמה מאות שקלים בודדים) שאינה מחייבת המשך טיפול או רכישה של מכשיר שמיעה. בבדיקה הזו גם נגיע עם כמה מכשירי שמיעה שיוכלו לסייע ונוכל גם להדגים להם את השימוש בהם. לרוב אנשים שמבינים מה המשמעות של שימוש במכשיר שמיעה, יסכימו בתוך זמן קצר להשתמש באחד ולשדרג את איכות חייהם.

icon

90 אחוזים מירידות השמיעה הן כאלו בהן המוח לא מצליח לקלוט את הצלילים מהסביבה כראוי. הן מתרחשות בגילאים מבוגרים עם הזמן ובאופן טבעי ועשויות להתרחש אצל כל אדם עם חשיפה ממושכת לצלילים חזקים או הליכים רפואיים או שימוש בתרופות מסוימות. הדרך האפקטיבית היחידה כיום לטפל בירידות שמיעה כאלה היא באמצעות מכשירי שמיעה. ישנן ירידות שמיעה מסוג אחר כמו חסימה של שעוות אוזניים למשל בה יש לטפל באמצעות הליך רפואי.