מדריך עלויות המכשירים: כמה עולה מכשיר שמיעה? איך אפשר לקבל השתתפות של קופת החולים? איזה מכשירי השמיעה מומלצים?

להדגמת המכשיר בבית שלך ללא התחייבות והצעת מחיר מלא פרטים ונחזור אליכם. או צורו איתנו קשר 0779978814

כמה עולים מכשירי שמיעה? מה טווח המחירים לדגמים השונים של מכשירי שמיעה במכונים השונים?

טווח המחירים של מכשירי שמיעה רחב מאוד. המחיר תלוי בעיקר ברמה הטכנולוגית ואיכות של המכשיר, בצורה שלו, ובחברה שמייצרת אותו.

טווח מחירים של מכשירי שמיעה (אחרי כל ההנחות של סל הבריאות והסבסודים של קופות חולים).

עבור מכשיר ברמה טכנולוגית גבוהה (המכשירים הטובים ביותר) : 4,000 -10,000 ₪
עבור מכשיר ברמה בינונית (מכשירים באיכות ממוצעת) : 2,000 -5,000 ₪
עבור מכשיר ברמה בסיסית ( מכשירים באיכות בסיסית): 0 – 2,000 ₪

תכונות של מכשיר שמיעה רמה גבוהה רמה בינונית רמה בסיסית
מחיר של מכשיר שמיעה 4,000 – 10,000 ₪ 2,000 – 5,000 ₪ 0 – 2,000 ₪
 מספר ערוצים דיגיטליים מעל 12 10-5 5-0
שיחה בני שני אנשים
מניעת צפצופים
הנחתת צלילים חזקים פתאומיים
חסימת הדהוד, חסימת רעשי רוח
מעבר ידני בין 4 תוכנות שונות
מעבר אוטומטי בין :מצבים שקטים, דיבור ברעש, נוחות ברעש, מוזיקה, דיבור ברעש חזק, דיבור ברכב
שיפור את הבנת הדיבור החלש תוך שמירה על תפיסה נוחה לדיבור חזק
שיפור הבנת הדיבור בקבוצה של אנשים שמדברים בו-זמנית או בנוכחות רעשי רקע
שמיעה מרחבית אוטומטית ב-360 מעלות
נטרול טנטון- tinnitus cancellation

 

יש הבדל משמעותי ברמה הטכנולוגית בין הדגמים השונים של המכשירים, ומכאן נובע ההבדל העיקרי במחיר ביניהם.

מכשירי שמיעה מחולקים באופן גס לשלוש רמות: רמה גבוהה, בינונית, בסיסית.

המחיר של מכשיר שמיעה תלוי בגורמים הבאים:

  • האיכות של המכשיר, אשר באה לידי ביטוי באיכות השמע שלו, טיב מנגנוני סינון והחלשת הרעשים ויכולתו לשפר בהירות דיבור.
  • תכונות ופונקציות אופציונליות: מעבר לפונקציות בסיסיות כמו הגברה וסינון רעשים, מכשירי שמיעה מסוימים מכילים פונקציות ייחודיות כמו טעינה אלחוטית או חיבור בלוטות' לטלפון הנייד, אשר עלולות להעלות את המחיר.
  • התאמה אישית – ניתן לרכוש מכשירי שמיעה המיוצרים במעבדה בהתאמת אישית עבור הלקוח, מה שמעלה את המחיר שלהם.
  • שירות ואחריות על המכשיר – מחיר השירות הניתן על ידי מכון שמיעה והאחריות על מכשיר השמיעה כלולים במחיר המכשיר.
  • מותג מכשירי השמיעה – מכשירי שמיעה ממותגים גדולים ומוכרים יקרים ממכשירים של מותגים קטנים ופחות מוכרים.
  • שנת ייצור – ככל שמכשיר השמיעה חדש יותר כך הוא יקר יותר.

הגורמים הבאים אינם משפיעים על המחיר של מכשירי שמיעה :

  • חומרת ירידת השמיעה
  • תצורת מכשיר השמיעה (צורתו החיצונית)
  • מכון השמיעה בו רוכשים את המכשירים – קיים פיקוח מטעם המדינה על תחום מכשירי השמיעה, כך שטווח המחירים של מכשירי השמיעה בשוק הוא זהה בין כל מכוני שמיעה בארץ.

בדומה לכל מוצר טכנולוגי אחר, המחיר של מכשיר שמיעה תלוי בעיקר באיכות ובצורה שלו. ככל שמכשיר שמיעה מתקדם, איכותי ומכיל יותר פונקציות ייחודיות, כך המחיר שלו גבוה יותר.
חשוב לציין כי מכשירי שמיעה מתומחרים פר יחידה ולא פר זוג (רכישת זוג מכשירי שמיעה דינה כרכישת שני מוצרים נפרדים).

מכשירי שמיעה ברמה גבוהה


טווח מחיר למכשיר: 4,000 – 10,000 ₪
מאפיינים של מכשירי שמיעה ברמה גבוהה :
מכשירי שמיעה  אלו נחשבים לטובים ביותר, עם איכות שמע מצוינת. הדגמים החדישים מכילים טכנולוגיה מתקדמת ומתאפיינים בפשטות שימוש והרכבה. ההבדל העיקרי בינם לבין מכשירי שמיעה ברמה בינונית הוא בטיב פעולת מנגנוני הנחתת רעשי הרקע – במכשירי שמיעה מומלצים הם מתקדמים ומתוחכמים יותר, ומשיגים תוצאות מיטביות. בנוסף לכך, המנגנונים לזיהוי והבהרת הדיבור טובים יותר ולעתים קרובות מבוססים על אלגוריתמי בינה מלאכותית; כל זאת בתוך אריזה בעלת ממדים קטנים יחסית. כמו כן, מכשירי שמיעה ברמה גבוהה מכילים 15 ערוצי עיבוד שמע דיגיטליים או יותר, וכן פונקציות מתקדמות נוספות כמו זיהוי אוטומטי של סביבת ההאזנה (המכשיר מסוגל להבחין האם המרכיב נמצא ברחוב, בבית, בהופעה וכו', ומתאים את פעולתו על פי המצב), חיבור בלוטות' לטלפון הנייד ולמכשירים אלחוטיים אחרים, טעינה אלחוטית ויכולת שליטה מרחוק לקלינאי התקשורת המאפשרת לו לכייל ולכוון את המכשירים לקטלוג מכשירי שמיעה.
החיסרון היחיד של מכשירי שמיעה אלה הוא המחיר שלהם, כאשר מחיר של זוג מכשירי שמיעה מתקדמים יכול להגיע ל-16,000 ₪ לאחר ההנחה של קופת החולים.

למי מכשירי שמיעה ברמה גבוהה מתאימים ?
מכשירי שמיעה ברמה גבוהה מתאימים לאנשים המעוניינים באיכות הטובה ביותר ושתקציב אינו מהווה שיקול מרכזי עבורם, המנהלים אורח חיים פעיל, עובדים ומבלים מחוץ לבית ולא מוכנים לפספס אף מילה או צליל שכוון אליהם ומחפישם מכשירי שמיעה זעירים. חשוב להתאים מכשירי שמיעה על פי אורח חיים במרכיב. מכשירי שמיעה אילו אידאליים עבור סביבות האזנה מאתגרות כמו התיאטרון, הקניון ובית הכנסת, ולכן יכולים להועיל למי שפוקד מקומות כאלה לעתים קרובות.

מכשירי שמיעה ברמה בינונית


טווח מחיר למכשיר: 2,000 – 5,000 ₪
מאפיינים מכשירי שמיעה ברמה בינונית :
מכשירי שמיעה ברמה "בינונית" הינם למעשה מכשירי שמיעה שסווגו כמכשירים ברמה גבוהה עד לפני מספר שנים. מכשירי שמיעה אלו מכילים בין 5 ל-12 ערוצי עיבוד שמע דיגיטליים, מנגנונים להנחתת רעשים מתקדמים יותר, ולעתים גם פונקציות ייחודיות כמו חיבור בלוטות'. אלו המכשירים הרווחים בשוק, והם מצוינים עבור ניהול שיחות אחד על אחד או בחבורה קטנה של אנשים. עם זאת, עדיין עלול לעלות קושי לשמוע ולהבין דיבור כראוי בסביבות האזנה מאתגרות ורוויות רעשי רקע כמו למשל במסעדה, שם היושבים לשולחן מדברים לעתים ביחד, והקולות שלהם מתערבבים. מכשירי שמיעה ברמה בינונית עלולים שלא להצליח לזקק את צלילי הדיבור ולהפחית את רעשי הרקע החזקים, מה שיביא לחוויית שמיעה לא נעימה.

למי מכשירי שמיעה ברמה בינונית מתאימים ?
מכשירים אלו מתאימים למעוניינים בתמורה טובה עבור כספם; אנשים בעלי ירידת שמיעה בינונית עד חמורה בתדרי צליל גבוהים, הגורמת להם לפספס מילים לעיתים קרובות. מכשירי שמיעה ברמה בינונית אידאליים עבור צפיה והאזנה לטלוויזיה וניהול שיחות שקטות או פגישות בקנה מידה לא גדול במשרד.

מכשירי שמיעה ברמה בסיסית

טווח מחיר למכשיר: 0 – 2,000 ₪
מאפיינים של מכשירי שמיעה ברמה בסיסית:
מכשיר שמיעה שהפעולה העיקרית שלו היא הגברה של צלילי סביבה ודיבור, ולכן מתפקד בדומה לרמקול פשוט. הוא מכיל פונקציות בסיסיות ביותר לסינון רעשים, ו-5 או פחות ערוצי עיבוד שמע דיגיטליים. אפשר להתאים את המכשיר בלי בידקת שמיעה .לרוב, זכאים למכשירי שמיעה יכולים לקבל מכשירי שמיעה ברמה זו בחינם דרך קופת החולים.
 
למי מכשירי שמיעה ברמה בסיסית מתאימים ?

מכשירי שמיעה ברמה בסיסית מתאימים לאנשים שסובלים מירידת שמיעה חמורה ושיש להם תקציב מוגבל; בני הקהל הבוגר המסוגלים להסתפק בהגברה פשוטה של צלילי הסביבה, ואנשים שמסיבות שונות מבלים את מרבית זמנם בבית ורוב האינטראקציה החברתית שלהם היא שיחה בסביבה שקטה עם דובר אחד מקרוב. הרכבה של מכשיר שמיעה בסיסי מקשה על שמיעה והבנת דיבור כשישנם רעשי רקע בסביבת ההאזנה ואף כאשר הטלוויזיה פועלת ברקע, משום שמכשיר השמיעה יגביר את כל הצלילים בסביבה של המרכיב (גם את הרעשים).

מכשירי שמיעה בסיסיים לא מתאימים לאנשים בעלי אורח חיים פעיל ותובעני או לבעלי ירידת שמיעה קלה עד בינונית (המכשירים יפריעו להם לשמוע מאשר יעזרו להם).
 

טווח המחירים של מכשירי שמיעה באודיו סאונד
טווח המחירים במכון השמיעה אודיו סאונד זהה לטווח המחירים המקובל בשוק. מה שמייחד אותנו הוא שאתם יכולים לקבל דרכנו באופן פרטי ומהיר את ההנחות להן אתם זכאים מקופות החולים ללא בירוקרטיה מתישה. בנוסף, תקבלו אצלנו שירות אישי ואדיב, ללא המתנה בתור, גם מכשירי שמיעה עד הבית . לעוד מידע, ניתן ליצור איתנו קשר בטלפון 077-997-8814.

איך נקבע מחיר מכשיר שמיעה?

המחיר של המכשיר נקבע לפי הקריטריון של מחיר מחירון של המכשיר פחות השתתפות של הקופה הנותן את ההשתתפות העצמית של המבוטח (כמה בפועל יעלה ללקוח המכשיר); או הנחה ישירה של המכון אם מדובר במכון פרטי.

כמה קופת חולים מסבסדת? (קופת חולים כללית)

לקוחות בני 50 עד 65 זכאים למכשיר שמיעה לכל אוזן אחת לשנה. על פי סל הבריאות. ההשתתפות של קופת חולים כללית ברכישת המכשיר היא בסכום של 1,068 ש"ח.

לקוחות בני 18 עד 50 ולקוחות בני 65 ויותר זכאים למכשיר שמיעה לכל אוזן אחת לשלוש שנים על פי סל הבריאות. ההשתתפות של קופ"ח כללית ברכישת המכשיר היא בסכום של
3,642 ₪

האם יש מכשירי שמיעה חינם ?

מכשירי שמיעה הניתנים בחינם במכונים עם הסדר הם לרוב דגמים של מכשירים ברמה הבסיסית (מחיר המחירון שלהם נמוך).

האם יש הבדל בין המכונים השונים מבחינת מחיר ?

המכונים השונים בארץ משווקים מכשירים שונים. טווח המחירים בין המכונים השונים הוא זהה (בהשוואה לאותה רמה של מכשירים במכונים השונים). בכל מכון אפשר למצוא מכשירי שמיעה זולים ומכשירים יקרים יותר, הכול בהתאם לרמת המכשיר.

כמה עולה מכשיר שמיעה אחרי ההנחות של הקופות במכונים השונים? (ההנחות של קופת חולים כללית)

באתר של כללית ישנה רשימה הכוללת את סוגי מכשירי שמיעה ואת היקף ההשתתפות העצמית של הלקוחות בחלוקה לפי ארבע היבואניות של המכשירים:

בכל טבלה מצוין דגם המכשיר, הרמה שלו, גובה ההשתתפות של הקופה, גובה ההשתתפות העצמית (מחיר סופי לאחר כל ההנחות). המחיר הוא למכשיר אחד (לא לזוג מכשירים).

אודיומידק
https://www.clalit.co.il/he/medical/medical_checkups/Documents/odiomedic_new.pdf

סונובה(שטיינר)
https://www.clalit.co.il/he/medical/medical_checkups/Documents/sonova_new.pdf

מדטכניקה אורתופון

https://www.clalit.co.il/he/medical/medical_checkups/Documents/medtechnica_new.pdf

אופטיקנה

https://www.clalit.co.il/he/medical/medical_checkups/Documents/opticana_new.pdf

מה טווח מחירים של מכשירי שמיעה

(אחרי כל ההנחות של סל הבריאות והסבסודים של קופות חולים). עבור מכשיר ברמה טכנולוגית גבוהה (המכשירים הטובים ביותר) : 4,000 -10,000 ₪ עבור מכשיר ברמה בינונית (מכשירים באיכות ממוצעת) : 2,000 -5,000 שקל עבור מכשיר ברמה בסיסית ( מכשירים באיכות בסיסית): 0 – 2,000 שקל

איך נקבע מחיר מכשיר שמיעה?

המחיר של המכשיר נקבע לפי הקריטריון של מחיר מחירון של המכשיר פחות השתתפות של הקופה הנותן את ההשתתפות העצמית של המבוטח (כמה בפועל יעלה ללקוח המכשיר); או הנחה ישירה של המכון אם מדובר במכון פרטי.

כמה קופת חולים כללית מסבסדת?

לקוחות בני 50 עד 65 זכאים למכשיר שמיעה לכל אוזן אחת לשנה. על פי סל הבריאות. ההשתתפות של קופת חולים כללית ברכישת המכשיר היא בסכום של 1,068 שקל. לקוחות בני 18 עד 50 ולקוחות בני 65 ויותר זכאים למכשיר שמיעה לכל אוזן אחת לשלוש שנים על פי סל הבריאות. ההשתתפות של קופת חולים כללית ברכישת המכשיר היא בסכום של 3,642 שקל

האם יש מכשירי שמיעה חינם ?

מכשירי שמיעה הניתנים בחינם במכונים עם הסדר הם לרוב דגמים של מכשירים ברמה הבסיסית (מחיר המחירון שלהם נמוך).

האם יש הבדל בין המכונים השונים מבחינת מחיר

המכונים השונים בארץ משווקים מכשירים שונים. טווח המחירים בין המכונים השונים הוא זהה (בהשוואה לאותה רמה של מכשירים במכונים השונים). בכל מכון אפשר למצוא מכשירי שמיעה זולים ומכשירים יקרים יותר, הכול בהתאם לרמת המכשיר.